Zadanie na środową zbiórkę!

Skontaktowały się z nami roboty z przyszłości z prośbą, abyśmy odpowiedzieli im na pytania, zgodnie z naszą rzeczywistością, ponieważ ktoś namieszał w czasie i ich przyszłość się rozpada.

Udało nam się im odpowiedzieć, a odpowiedzi te bardzo im pomogły.

Cały czas jednak psuje się nasze łącze z nimi i nie wiedzą, czy będziemy mogli się dalej kontaktować – są załamani, bo myślą, że nie uda się uratować przyszłości.

Postanowiliśmy, że spróbujemy ich pocieszyć, rysując ich robocie rodziny – mamę robocicę, tatę robota i dzieci robociątka. Przesyłajcie swoje prace na rycerze@szczepwatra.pl !

Dodatkowo, aby polepszyć nasz kontakt z robotami, musimy zbudować nadajniki lub anteny – oto instrukcja:

  1. Nadajnik musi mieć obudowę, aby jego podzespoły się nie zniszczyły podczas przenoszenia go z miejsca na miejsce – np. kartonik, pudełko po lodach, rolka po papierze,
  2. Nadajnik musi mieć antenę, aby zbierać fale elektromagnetyczne i lepiej łączyć się z robotami – coś metalowego wystające do góry, np. drucik, widelec, metalowa rurka, kabelek.
  3. Nadajnik musi mieć łącze indukcyjne, aby móc bezprzewodowo połączyć się z komputerem/telefonem, bez potrzeby odpowiedniego kabla – np. folia aluminiowa, drugi metalowy drucik, stykający się z komputerem.
  4. Wreszcie nadajnik musi mieć podzespoły, aby roboty mogły się z nimi zdalnie połączyć i wzmocnić nimi nasze łącze. Do obudowy włóż coś elektronicznego – np. kalkulator, odtwarzacz MP3, zegarek (ale tylko elektroniczny, nie wskazówkowy).
  5. Wszystko to połącz mocnym sznurkiem lub taśmą klejącą.
  6. Wyślij nam zdjęcie Twojego nadajnika na rycerze@szczepwatra.pl

Następna zbiórka ze względu na przerwę świąteczną odbędzie się w środę w godzinach 10:30-11:30 – termin zaproponowały roboty.

Do usłyszenia!